פסק דין דגן נ’ רשות הרישוי – ביטול החלטת המרב”ד בשל הרכב הוועדה

מסמכים רפואיים

במידה וזומנתם לבדיקה רפואית במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חשוב שתשימו לב לפרט החשוב הבא שיכול להציל את רישיונכם: בוועדה הרפואית שבודקת אתכם חייב להיות לפחות רופא אחד, אשר תחום מומחיותו הוא התחום שבגינו עלולים לפסול את רישיונכם. ובמה דברים אמורים?  

פסק דין דגן נ’ רשות הרישוי – מחוז ת”א והמרכז ואח’, הוא מקרה שבו משרד הרישוי החליט לפסול את רישיונו של נהג על סמך המלצות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שקבע כי מצבו הרפואי לקוי ואינו מאפשר לו לנהוג. הנהג הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בת”א על החלטת משרד הרישוי, שכאמור פוסלת אותו מלהחזיק רישיון נהיגה.

חשוב לדעת, כי לא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא שמחליט האם לפסול את רישיון הנהיגה של הנהגים בישראל, אלא תפקידו הוא רק לבצע בדיקות רפואיות לנהגים, ולאחר מכן למסור את המלצותיו המקצועיות למשרד הרישוי. המציאות מלמדת, כי משרד הרישוי מהווה מעין “חותמת גומי”, ולמעשה מאמץ כמעט באופן גורף את כל החלטותיו, מסקנותיו והמלצותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – גם אם המלצותיו שגויות בעליל.

בפסק הדין הנ”ל, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים המליץ לפסול את רישיונו של הנהג לאחר שערך לו מספר בדיקות רפואיות. הבעיה הייתה, שהוועדה הרפואית שדנה בעניינו של הנהג, ואשר המליצה לפסול את רישיונו, לא מנתה כלל מומחה רפואי בתחום הרפואי ממנו סבל הנהג!!! המומחים שלפניהם עמד הנהג היו פסיכיאטריים, בעוד שהנהג סבל מבעיה רפואית בתחום הנפרולוגיה (תחום הקשור לכליות).

לבסוף, בית המשפט החליט לבטל את החלטת משרד הרישוי, הפוסלת את רישיונו של הנהג, והורה להחזיר את עניינו של הנהג לבדיקה נוספת בפני וועדה רפואית במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. נקבע, כי במסגרת הבדיקה הנוספת, יובא הנהג לבדיקה בפני מומחה רפואי בתחום בו הוא סובל, המתאים לבחון את בעיותיו הרפואיות, ובנוסף לכך חייב בית המשפט את משרד הרישוי לשלם לנהג הוצאות משפט בסך של 10,000 ₪!!!

משרד הרישוי פסל את רישיונכם?

צריכים הכוונה וייעוץ מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מעוניינים לערער על קביעות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

לשם כך, חשוב להסתייע בעורך דין המומחה בדיני התעבורה, המכיר את התנהלות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ואת התנהלות משרד הרישוי, וכן את החוקים והתקנות שעל פיהם פועלים גופים אלה.

משרדנו מתמחה בכל הסוגיות הקשורות לייעוץ וייצוג מול משרד הרישוי ומול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. פנו אלינו עוד היום בטלפון 0543920654  או שלחו פנייה לייעוץ ללא התחייבות!

שאל שאלה בנושא זה וקבל תשובה מהירה

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments