ביטול עונש שימוש בטלפון בזמן נהיגה

 

שימוש בטלפון בזמן נהיגה היא אחת מהעבירות הנפוצות ביותר שציבור הנהגים מבצע. אכיפת עבירה זו על ידי משטרת ישראל מכניסה לקופת המדינה מאות מיליוני שקלים בשנה, ובשל כך אגף התנועה מקפיד לפזר שוטרים רבים ברחבי הארץ על מנת לאכוף עבירה זו, וכן לאכוף עבירה זו באמצעים טכנולוגים חדשניים כגון מצלמות.
מלבד האינטרס הכלכלי הברור, קיים כמובן גם אינטרס בטיחותי מובהק, שכן ידוע ששימוש בטלפון בזמן נהיגה מגדיל משמעותית את הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים קטלניות.
כיום (נכון לחודש אוגוסט 2019) עומד העונש על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה על קנס כספי בגובה של 1,000 ₪, וכן 8 נקודות תעבורה. יובהר, כי מספר הנקודות המקסימלי שניתן לקבל בגין עבירת תנועה הוא 10, כך שקביעה של 8 נקודות לעבירת שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה מלמדת אותנו שעבירה זו נחשבת לעבירה בדרגת חומרה גבוהה מאוד.

איך מבטלים עונש על שימוש בטלפון בזמן נהיגה?

רוב הציבור אינו מודע לכך, אך עצם זה שנתפסתם משתמשים בטלפון בזמן נהיגה לא אומר בהכרח שתאלצו לשאת במלוא העונש הקבוע בחוק. במידה והשוטר שנתן את הדו”ח לא פעל בהתאם להנחיות המשטרה כאשר מילא את הדו”ח, ולא ביצע את הפעולות הנדרשות שהיה מחויב לבצע, יתכן ובית המשפט לתעבורה יבטל לכם את הדו”ח באופן מלא.
למשטרה קיימות הנחיות פנימיות שלאורן נדרש השוטר/ת לפעול. על פי רוב לא ניתן להשיג את ההנחיות הללו באמצעות חיפוש מהיר באינטרנט. מדובר בתוכן שאינו מסווג, אך עם זאת אינו מפורסם ואינו בהישג יד באמצעות חיפוש מהיר, והדרך להשיג הנחיות אלו היא באמצעות פנייה למשטרת ישראל ובקשה לקבלת ההנחיות מכוח חוק חופש המידע תשנ”ח 1988.
ביטול דו”ח על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה אינו דבר פשוט, ובמידה ואין לכם את הידע והכלים הדרושים בשביל ‘לתקוף’ את עבודת המשטרה, הניסיון לבטל את הדו”ח מועד לכישלון. אם קיבלתם דוח על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, טוב תעשו אם תשכרו את שירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי שיעשה זאת עבורכם. צעד זה ללא כל ספק יגדיל משמעותית את הסיכוי להצלחה.

ביטול עונש שימוש בטלפון בזמן נהיגה באמצעות עורך דין תעבורה:

עורך דין מיומן המתמחה בדיני תעבורה בהחלט יוכל לסייע לכם, לבדוק ולבחון את הדו”ח מכל כיוון אפשרי, וכך להעריך את הסיכוי לביטול הדו”ח. שימו לב, שבמקרים רבים הדו”ח לא יבוטל לכם באופן מלא, אך ניתן יהיה לבטל את הנקודות ע”י השגת הסדר טיעון מקל, שבו תורשעו בעבירה אחרת (למשל, במקום עבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה – תורשעו בעבירה של אי אחיזת ההגה בשתי ידיים).
השגת הסדר טיעון אינה דבר של מה בכך, והתביעה לא תגיע להסדר טיעון אלא אם ייתנו לה סיבות טובות לכך. הסיבה העיקרית שתוביל את התביעה להסכים להסדר טיעון מקל, היא עד כמה פעל השוטר שמילא את הדו”ח בהתאם להנחיות המשטרתיות, או עד כמה חרג השוטר מההנחיות הללו. ככל שהשטר מילא את הדו”ח בצורה רשלנית, תוך התעלמות מההנחיות, כך הסיכוי שיושג הסדר טיעון מקל גבוה יותר, ולהפך. וכן, עבודת השוטר שמילא את הדו”ח משפיעה גם באופן ישיר על הסיכוי שהדו”ח יבוטל לחלוטין.

סער – משרד עורכי דין לתעבורה

שאל שאלה בנושא זה וקבל תשובה מהירה

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments