יתרונות של עו"ד המתמחה בדיני תעבורה

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
05/05/21

חלקנו חושבים שלשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה זה מיותר, יקר, לא משתלם ועוד ועוד. לעיתים אפילו נדמה לנו שאין צורך בעורך דין לדיני תעבורה, במיוחד בעבירות "קלות" יחסית, שבהן אנו אומרים לעצמנו שננסה לשכנע את בית המשפט בכל מיני טיעונים, ו"הצדק יצא לאור" או "יהיה בסדר".

אמת היא, כי עורך דין לתעבורה הרבה יותר נחוץ במקרים שבהם מוגשים כתבי אישום נגד נאשמים בגין עבירות שהענישה לצדן היא חמורה כגון: מאסר בפועל או מאסר על תנאי, שלילת רישיון בפועל לתקופות ממושכות וכיוצ"ב. אך גם בעבירות שאין לצדן עונשים "כבדים" כמו אלה שצוינו לעיל, בהחלט ניתן לומר כי עורך דין לתעבורה המנוסה ובקי בנבכי עולם התעבורה, יוכל להשיג הסדרים מקלים משמעותית לטובת הנאשם אותו הוא מייצג, ובמקרים מסוימים אף להביאו לידי זיכוי מלא מבלי שתוטל עליו כל סנקציה.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  יתרונות הייצוג המשפטי על ידי עורך דין תעבורה:

  כל עבודתו של עורך דין תעבורה הוא לייצג נאשמים בבתי המשפט לתעבורה, להופיע בפני שופטים כאשר מנגד עומדת התביעה מטעם המדינה. עורך דין מנוסה בתעבורה, בעל וותק, מכיר היטב את הנפשות הפועלות בבתי המשפט, לרבות את התובעים והתובעות, ואת השופטים היושבים בדין. לפיכך, עורך דין לתעבורה מכיר את רף הענישה לגבי העבירות – קלות וקשות – והוא יודע היטב את הנקודות שניתן ללחוץ עליהן על מנת שהתביעה תרד מבקשותיה להשית על הנאשם עונשים כבדים, ולעיתים אף תתבקש ותסכים התביעה להמיר את סעיפי האישום בכאלה הקלים יותר על מנת להקל עם הנאשם במסגרת הסדר טיעון.

  בל נשכח, כי לחלק מעבירות התעבורה יש אפקט מצטבר, קרי – לעבירות מסוימות קיימות נקודות לצדן, וכאשר מספר הנקודות חוצה את רף ה-12 נקודות, בשלב זה יוטלו על הנהג/נאשם אמצעי תיקון הקבועים בדין. לכן, גם אם מדובר על עבירה יחסית קלה, אך אם יורשע הנאשם בה יהיה עליו לבצע אמצעי תיקון כאלה ואחרים – טוב יעשה הנאשם אם ייעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה על מנת שינסה להגיע עבורו להסדר טיעון מקל, כזה שאינו מטיל נקודות, ובכך יחסוך לו את הצורך בביצוע אמצעי תיקון כאלה ואחרים.

  לסיכום:

  חשיבות הייצוג של עורך דין תעבורה מתבטאת בראש ובראשונה בעבירות "קשות" שלצדן עונשים כבדים. אך עם זאת, אין לבטל את תרומתו של עורך דין תעבורה גם בעבירות קלות יחסית, כאשר הרשעה בעבירות אלה עלולה לגרור את הנאשם לבצע אמצעי תיקון כאלה ואחרים, לרבות ביצוע טסט ותיאוריה מחדש. לפיכך, מומלץ מאוד להיוועץ בעורך דין תעבורה בכל מקרה ומקרה, ולו כדי לדעת מה מצפה לאותו נאשם באם יורשע בדין. ככל שהסנקציה משמעותית יותר, כך יש חשיבות גדולה יותר בשכירת שירותיו של עורך תעבורה.

  הוגש נגדכם כתב אישום בגין עבירה כלשהי? אתם מוזמנים להתקשר אלינו ואנו נייעץ לכם כיצד עליכם לפעול. פנו אל משרדנו עוד היום לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות!

   

  [brb_collection id="1513"]