נהיגה בשכרות

נהיגה בהשפעת אלכוהול על קורקינט חשמלי – הודעת דוברות המשטרה

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
05/05/21

ב-17/10/18 נתן בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב החלטה, ובמסגרתה קורקינט חשמלי אשר הושבת עקב רכיבה בשכרות של בעליו – יוותר מושבת כפי שקבע קצין המשטרה.

בעניין זה צוין, כי קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה לכל דבר ועניין, ומשטרת ישראל שמה לעצמה דגש מיוחד באכיפת עבירות אשר מתבצעות תוך כדי רכיבה על הכלי. רכיבה על קורקינט חשמלי תחת השפעת אלכוהול מהווה עבירה חמורה ביותר, אשר מסכנת גם את הרוכב עצמו וגם את כלל משתמשי הדרך. משטרת ישראל הודיעה, כי היא רואה בחומרה רבה את עבירת נהיגה בשכרות על קורקינט חשמלי, והיא תפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותה במטרה למצות את הדין עם נהגים אלו, מתוך מטרה להבטיח ולשמור על ביטחון הציבור.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  נהיגה בהשפעת אלכוהול על קורקינט חשמלי:

  ב- 6/10/18 ביצעה משטרת ישראל פעילות אכיפה בעיר תל אביב. במהלך הפעילות, בשעות הבוקר המוקדמות, נעצר רוכב קורקינט חשמלי לבדיקת שכרות. בבדיקה נמצא, כי הרוכב שתוי לחלוטין, ונמצא תחת השפעת אלכוהול חריפה, לפי ההערכה כפי 2 יותר מהכמות המותרת בחוק. בשל ממצאי הבדיקה הנ"ל, הוחלט על-ידי קצין המשטרה לשלול את רישיון הנהיגה של רוכב הקורקינט החשמלי, וכן להחרים/להשבית את הקורקינט החשמלי ל-30 יום על-פי דין.

  העניין הגיע לפתחו של בית משפט השלום לתעבורה בת"א:

  ב- 17/10/18 דחה בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב את בקשתו של רוכב הקורקינט החשמלי – לבטל את השבתת הקורקינט ולהשיב לו את הכלי – ובית המשפט החליט להשאיר את החלטת קצין המשטרה כפי שהיא, קרי שהקורקינט החשמלי יוותר מושבת, וכך נימק בית המשפט הנכבד את החלטתו: "נחה דעתי, כי קצין המשטרה פעל כדין ובסמכות. ביטול הודעת איסור השימוש תהווה פגיעה בביטחון הציבור, ועל כן אני דוחה את הבקשה".

  אם רכבכם הושבת, הוחרם או נתפסתם נוהגים בשכרות על כלי רכב, לרבות אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי, פנו עוד היום למשרדנו ועורך דין תעבורה מנוסה ומיומן מצוות משרדנו ישמח לסייע לכם להיחלץ מהמצב אליו נקלעתם.

  סער – משרד עורכי דין לדיני תעבורה מתעסק הכל קשת עבירות התעבורה, לרבות נהיגה בשכרות על כל סוגי כלי הרכב, ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

  לתיאום פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות – פנו עוד היום למשרדנו.

  סער – משרד עורכי דין תעבורה

  ייעוץ בוואטסאפ ייעוץ בוואטסאפ
  Google ג גוגל
  5.0
  מבוסס על 246 ביקורות
  js_loader