נהיגה ללא רישיון נהיגה – מתחם הענישה

עיקול רישיון נהיגה

בעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה, או על ידי מי שאינו מורשה לנהיגה, בניגוד לסעיף 10(א) לפקודת התעבורה, נקבע על ידי בית המשפט המחוזי (באר-שבע) בעפ”ת 22585-11-12 אליעזר אושורוב נגד מדינת ישראל:

“לטעמי, וגם על פי פסיקה מקבילה בה עיינתי, מתחם העונש ההולם בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה, אינו מתחיל ממאסר בפועל, אלא הוא נע בין מאסר מותנה ובין מאסר בפועל למשך מספר חודשים ואף שנה, בהתאם לנסיבות העבירה”

כלומר, נהג אשר נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה או שאינו מורשה לנהיגה, העונש שיוטל עליו אינו בהכרח מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

לכל כתב אישום בעבירת תעבורה ולכל נהג או אדם קיימות נסיבות שונות, שהן חלק בלתי נפרד מההליך שמתנהל נגד הנאשם.

קיימים מקרים בהם נכנסות למשוואה נסיבות משמעותיות, אשר לא ניתן להתעלם מהן, ואשר מובילות, הלכה למעשה, להטלת ענישה מקלה עם אותו נאשם.

לעומת זאת, לעיתים הנאשם מבצע עבירה בנסיבות מחמירות, שאליה אף מתלוות עבירות נוספות, או אז יהיה זה שיקול להחמיר עם אותו נאשם, ולהטיל עליו עונש על הרף הגבוה של מתחם הענישה.
מכל מקום – אם נתפסתם נוהגים ברכב ללא רישיון נהיגה, והוגש נגדכם כתב אישום בגין נהיגה ללא רישיון נהיגה, אין זה אומר בהכרח שעונשכם יהיה מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח. כאמור, ייתכנו מקרים שבהם ניתן יהיה להגיע לתוצאה של מאסר מותנה בלבד, למספר חודשים מועט, אך הדבר תלוי בניסיונו של עורך הדין, בנסיבותיו האישיות של הנאשם, ובנסיבות ביצוע העבירה שמיוחסת לנאשם.

משרדנו ייצג ומייצג לקוחות רבים שנתפסו והואשמו בנושא זה. אם נתפסת, פנה/י עוד היום למשרדנו לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי ללא כל התחייבות.

סער I משרד עורכי דין לתעבורה

שאל שאלה בנושא זה וקבל תשובה מהירה

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments