נהיגה במהירות מופרזת

עבירות תעבורה אשר הינן פליליות

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
15/12/21

הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב שעבירות תעבורה הן עבירות קלות, עבירות שאין להן משמעות אמיתית, בטח לא פלילית. הרי ברוב המקרים, עבירות תעבורה מסתיימות בקנס כספי או אזהרה ולא מעבר לכך. לכן גם ההתייחסות לעבירות שכאלה, הן באופן מינימליסטי לגמרי.

אך כל עורך דין תעבורה יודע, שישנן עבירות אשר מוגדרות גם באופן פלילי. כלומר, ישנן עבירות שהן לא בהכרח קלות כפי שנדמה לנו, ואנחנו בהחלט יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם עונשים משמעותיים, כולל מאסרים על תנאי ואפילו בפועל. באופן טבעי, בשביל להימנע מכך עלינו לשכור משרד עורכי דין פלילי שיעמוד לרשותנו וייצג אותנו במקרה.

מתי עבירות תעבורה נחשבות פליליות?

בשביל להסביר מתי עבירת תעבורה נחשבת פלילית, אנחנו צריכים להבין תחילה מה זה אומר עבירת תעבורה ומה זו עבירה פלילית. בעיקרון, עבירת תעבורה, היא כזו המתרחשת בעת נהיגה, כל דבר שקשור לתחום, ולא משנה על איזה אנחנו נוהגים, בין אם זה רכב רגיל, דו גלגלי או אחר. כל עבירה בתחום זה, נחשבת לעבירת תעבורה.

בעיקרון, המשפט מחולק לשניים. משפט פלילי ומשפט אזרחי. המשפט הפלילי, הוא זה שהמדינה היא התובעת בשם אינטרס הציבור. אך זה מעבר לכך, שכן במקרה של עבירה פלילית, יש גם רישום פלילי שיש לו משמעות בהיבטים שונים, כולל קבלה לעבודה. לכן, אם עבירת תעבורה מסוימת נחשבת לפלילית אזי שמועמד לעבוד יכול להימצא לא מתאים, בגין רישום על עבירה שכזו.

עבירות תעבורה אשר נחשבות פליליות, הן עבירות המתייחסות לפגיעה באנשים אחרים. כלומר, מקרים של תאונות, בפרט תאונות פגע וברח, תאונות שיש בהן פצועים ובוודאי הרוגים. במידה והמדינה מחליטה שיש לתבוע את הנהג בגין סיבה כזו או אחרת, הרי שהעבירה תיחשב לפלילית. כמו כן, מדובר על עבירות כגון, הפקרת פצוע בזמן תאונה, נהיגה תחת שכרות, גרימת מוות ברשלנות ועוד.

איך אפשר להתמודד עם סיטואציות כאלו?

בשביל להתמודד עם מצבים שכאלה, יש לפנות כאמור על עורך דין תעבורה אשר עוד במסגרת עו"ד פלילי מומלץ לכם לפנות למשרד מוכר. במקרה כזה, עורך דין יוכל לייצג אותנו אל מול המשטרה ולאחר מכן בבית המשפט. הוא יוכל לבחון את המקרה ולראות כיצד אפשר להוכיח שאנחנו לא אשמים בביצוע העבירה או להבדיל, להביא להפחתה בחומרת האשמה.

במידה ואכן עורך דין תעבורה מצליח להפחית את סוג האשמה, מאוד ייתכן שהעניין הפלילי ייעלם. כמו כן, הוא יכול לנהל מו"מ עם הפרקליטות, שאף על פי סוג וחומרת העבירה, הרי שאם אנחנו נמצא אשמים בבית המשפט, הפרקליטות תבקש שלא יופיע רישום פלילי בתיק שלנו, על מנת שלא לפגוע ביכולת שלנו למצוא עבודה בעתיד. זה קורה לא פעם במקרה של נהגים צעירים בתחילת דרכם, במטרה שלא לפגוע בעתידם. 

[brb_collection id="1513"]