עבירת שימוש בטלפון בנהיגה

שתף מאמר
author-photo
saarsupr_admin img-dot
05/05/21

אחת העבירות השכיחות והנפוצות ביותר במדינת ישראל היא עבירת שימוש בטלפון בזמן נהיגה, עבירה מסוג ברירת משפט שגוררת אחריה קנס ונקודות רבות.

כידוע, עבירה מסוג ברירת משפט היא עבירה שהנאשם בוחר האם ברצונו לשלם את הקנס תוך המועד הנקוב בדו"ח (בתוך 90 ימים), או האם לבקש להישפט על העבירה ולנמק בפני בית המשפט לתעבורה מדוע יש לזכותו מכל אשמה בעבירה שיוחסה לו.

שימוש בטלפון בנהיגה מגביר את הסיכון לקיומן של תאונות דרכים, ולעיתים אף לתאונות דרכים קטלניות עם נפגעים. מחקרים שונים מראים כי שימוש בטלפון בנהיגה מגביר את הסיכוי לתאונת דרכים ב-279% – נתון מדהים ומפחיד בו זמנית.

זו גם הסיבה שמשטרת ישראל עושה כל שביכולתה על מנת למגר את התופעה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, בין היתר ע"י הגברת האכיפה באמצעות פיזור ניידות משטרה, אכיפה באמצעות ניידות משטרה סמויות, ואף מצלמות טכנולוגיות שיכולות לזהות ולצלם נהגים המשתמשים בטלפון בזמן הנהיגה.

מה לעשות במידה וקיבלתי דו"ח על עבירה של שימוש בטלפון בנהיגה?

כפי שצוין לעיל, דו"ח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה הוא מסוג ברירת משפט ויש באפשרותכם לבקש להישפט על העבירה. אלא שהדבר לא כ"כ פשוט, ובמידה והחלטתם להישפט אתם חשופים לכך שבמידה ותורשעו ע"י בית המשפט לתעבורה – עונשכם יהיה גדול יותר מהעונש שבדו"ח. כך למשל, פעמים רבות בית המשפט לתעבורה הטיל על נהגים שביקשו להישפט על עבירה של שימוש בטלפון בזמן נהיגה קנסות מוגדלים, שלילת רישיון נהיגה על תנאי ואף שלילות בפועל.
למרות זאת, במידה והחלטתם להישפט על העבירה (לרוב בשל הנקודות תעבורה הרבות שנצברות בשל עבירה זו והרצון להיפטר מהן), מומלץ להסתייע בשירותיו של עו"ד תעבורה שמתמחה בעבירות מסוג זה.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  ייצוג על ידי עורך דין תעבורה בעבירה של שימוש בטלפון בזמן נהיגה:

  רבים סבורים (שלא בצדק), כי במידה והם יגיעו לבית המשפט לתעבורה אז הסיכוי שלהם לקבל הפחתה בעונש הוא "כמעט בטוח", וזאת ללא כל מאמץ או ידע מיוחד. אלא שאותם נאשמים לא שמעו על נאשמים אחרים שהחליטו כמוהם להגיש בקשות להישפט על עבירות שונות – ולבסוף גילו שהיה עדיף להם לשלם את העונש שניתן להם בדו"ח הראשוני.

  אין ספק, שבמידה והתקבלה החלטה להישפט על הדו"ח ולנסות לבטל את הנקודות ואת הקנס, מומלץ לעשות זאת רק באמצעות עו"ד תעבורה מיומן ומנוסה בעבירות מסוג שימוש בטלפון בזמן נהיגה.

  עבירה זו הינה ייחודית ונפוצה, ויש להכיר את נהלי המשטרה הפנימיים שעל פיה רושמים השוטרים דו"ח זה. במרבית המקרים, עורך דין תעבורה יצליח להשיג עבורכם הפחתה משמעותית בעונש, ולעיתים גם זיכוי מלא בעבירה של שימוש בטלפון בזמן נהיגה. עלות שכר הטרחה שתשלמו לעורך דין תעבורה תהיה שווה עבורכם במידה והתוצאה הרצויה תתקבל, ובכך תוכלו לישון בשקט בידיעה שקיים סיכוי גדול מאוד שהנקודות יבוטלו כלא היו.
  משרדנו מתמחה בעבירות של שימוש בטלפון בזמן נהיגה!

  סער – משרד עורכי דין לתעבורה, מתמחה בעבירות מסוג שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, וכן בייצוג בבתי המשפט לתעבורה השונים בכל רחבי הארץ ובפני כל ערכאה באשר היא.
  אם קיבלתם דו"ח בגין עבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות משרדנו ונשמח לסייע לכם בתהליך.

  עבירות שימוש בטלפון בנהיגה בעת שירות צבאי מה עושים?

  חיילים בשירות סדיר או קבע, אזרחים עובדי צה"ל. במידה ונתקלתם בעבירות תנועה בצבא, מומלץ לפנות לייעוץ של עורך דין צבאי, מכיוון שנדרש ניסיון רב במערכת המשפט הצבאית.

  ייעוץ בוואטסאפ ייעוץ בוואטסאפ