תאונות אופנוע

תאונות אופנוע

אופנוע הוא אחד מכלי הרכב השנויים ביותר במחלוקת, וזאת מתוך הקוטביות שטמונה בהם לצד התפוצה הרחבה שלהם.

מצד אחד, כלי שאנשים רבים אוהבים מאינספור סיבות – החל מפונקציונליות גבוהה שמתבטאת בנסיעה מהירה יותר והתגברות על עומסי תנועה, ועד תחושת חופש ושחרור מן הנסיעה באוויר הפתוח.

מן הצד השני, כלי בעלת סכנות שאינן ניתן לערעור – זאת בשל היעדר כל אמצעי הבטיחות המצויים במכונית, כמו חגורת בטיחות וכריות אוויר, משקל נמוך, יציבות פחותה יותר, היעדר המיגון המכני הקיים במכוניות ועוד.
כך הפכו כיום תאונות האופנוע לנושא רחב שעוסקים בו רבות, ולמרבה הצער, אנשים רבים מהווים נפגעים בתאונות שכאלה, בין אם הן קלות יותר או קשות יותר.
כדי להתמודד היטב עם ההשלכות המשפטיות והביורוקרטיות הכרוכות בתאונות שכאלה, יש להיעזר בעורך דין תאונות אופנוע או במילים אחרות, עורך דין לתעבורה המתמחה בנושא.

רוכב אופנוע ונפגעת בתאונה? פנה לטיפול רפואי

באמצעות ליווי משפטי נכון, ניתן לקבל את כל הפיצויים הנחוצים כתוצאה מתאונת אופנוע, לרבות פיצוי כספי, טיפולים רפואיים ואף ימי מחלה בתשלום.
עם זאת, תוצאות טובות שכאלה תלויות בשני דברים – באופן ההתנהלות של הנפגע לאחר האירוע, ובאופי הליווי המשפטי.
ראשית כל, מבחינת ההתנהלות של הנפגע, עליו לאסוף חומרים רבים ככל האפשר אודות פרטי התאונה, כך כדי שיהיה אפשר להשתמש בהם בעת הדיון המשפטי.
עם זאת, אין להזניח את הטיפול הרפואי הנדרש בעקבות התאונה, ויש לשים אותו בראש סדר העדיפויות.
לפיכך, כדאי לקחת בחשבון את הנקודות החשובות הבאות שיש לפעול בהתאם להן במקרה של תאונה, אך לא לשמור אותן כאחריות הבלעדית של רוכב האופנוע, אלא להדריך מקורבים לפעול על פיהן במקרים בהם הרוכב לא יוכל לבצעם בעצמו כתוצאה מהצורך בטיפול רפואי:

 1. פינוי לטיפול רפואי: כך באמצעות אדם המוכשר למתן עזרה ראשונה הנמצא במקום, ובהתאם לחומרת המקרה, הזמנת שירותי הצלה ופינוי לבית החולים.
 2. לתעד את מקום האירוע: באמצעות צילום כל פרט רלוונטי באירוע, לרבות הפגיעה באופנוע, סימנים שהושארו על הדרך כתוצאה מהתאונה, פגיעה נראית לעין שהתקבלה ברכוש וכמובן, צילומים של כלי הרכב הנוספים המעורבים בתאונה במידה וישנם כאלה.
 3. לקיחת פרטים של המעורבים בתאונה: במידה ולא מדובר בתאונה עצמית, וישנם מעורבים נוספים בתאונה, יש לקחת את הפרטים של כולם ללא תלות במידת המעורבות שלהם – לרבות פרטים מזהים, אמצעי התקשרות, רישיונות רכב וביטוח וכדומה.
 4. לקיחת פרטים של עדים לתאונה: לקיחת פרטים מזהים ואמצעי התקשרות מנוסעים, נהגים ועוברים ושבים שהיו עדים לתאונה, כך שיוכלו לתת עדות לאירוע.
 5. ציון פרטי התאונה במוסד הרפואי: במידה והיה פינוי לטיפול רפואי, יש לציין שמדובר בתאונת אופנוע, ואם התאונה התרחשה במהלך העבודה יש לציין שמדובר גם בתאונת עבודה.
 6. פנייה למשטרה: יש לדווח למשטרה על התאונה ולקבל ממנה אישור על כך.
 7. שמירת התיעוד הרפואי: איסוף כל המסמכים הרפואיים הקשורים בטיפול הרפואי כתוצאה מהתאונה.
 8. קבלת ימי מחלה: באם התאונה או הטיפול הרפואי שלאחריה מונעים את האפשרות לעבוד, יש לדרוש ימי מחלה.
 9. שמירת קבלות: איסוף כל הקבלות על התשלומים שנעשו לטיפול רפואי ולטיפול ביורוקרטי כתוצאה מהתאונה, גם כאשר התשלום נעשה דרך ביטוחי הבריאות.
 10. לתעד פציעות: יש לתעד ולצלם פציעות גופניות, בהם חבלות, שפשופים, כוויות ועוד.
 11. קבלת הערכת מחיר על תיקון האופנוע: ביצוע בדיקה אודות האפשרות לתיקון האופנוע, אם כדו"ח של שמאי, כקבלה על תשלומי תיקון או כהצעת מחיר, וזאת בצירוף להערכת שוויו של האופנוע לפני הפגיעה.
 12. פנייה לעורך דין לתעבורה: פנייה עורך דין לתעבורה אשר מתמחה בתאונות אופנוע והעברת כל החומרים אליו למען המשך טיפול – יש להעביר את החומרים תוך ביצוע העתקות, כדי שהם יישמרו במקרה הצורך גם אצל הנפגע.

שנית, תוצאות הדיון המשפטי אודות תאונת האופנוע תלוי באופיו של עורך הדין עצמו, ורמת המומחיות שלו בעניין תאונות אופנוע.
דיני התעבורה הם מרובים במיוחד, וכדי להבטיח טיפול ייעודי ונכון בתיק הנוגע לפגיעת אופנוע, יש לבחור בעורך דין תאונות אופנוע בעל ניסיון ארוך בעיסוק בתיקים מסוג זה.
כך ניתן להבטיח שכל הפיצויים הנדרשים לנפגע יתקבלו ושיינתן לו הסיוע ההולם לשיקום ולחזרה לשגרת חייו וזאת מבלי לפגוע בבריאותו או במצבו הפיננסי.

ביטוח חובה לאופנוע

כמו כל כלי רכב אחר, גם האופנוע דורש ביטוח חובה שיש בו לכסות את עלויות הנזק במקרה של תאונה.
עם זאת, דווקא בגלל רמת הסיכון הגבוהה הטמונה באופנוע, עלויות הביטוח שלו גבוהות למדי באופן שגורם לרבים לנסות ולמצוא דרכים כיצד לחסוך אותן.
הברירה האסורה על פי חוק היא מניעה מביטוח, אשר גם מציבה את רוכב האופנוע בסיכון גבוה במיוחד, וגם הופכת לבלתי כדאית לאור הקנסות הגבוהים שרשויות החוק נוטות להטיל על מי שבוחר בה.
הברירה האחרת היא פתרונות שמציעות עוד ועוד חברות ביטוח, אשר במסגרתם מתקבלת פוליסת ביטוח שמכסה היקף מצומצם של מקרים, תוך השתתפות עצמית גבוהה יותר וזאת בתמורה לעלויות ביטוח נמוכות יותר.
רוכב האופנוע ששוקל כיצד לחסוך בעלויות צריך לחשוב בכובד ראש על ההשלכות של בחירה בפוליסת ביטוח מסוג זה, ולא לבחור אותה בפזיזות.
על אף שהיא מפתה בטווח הקצר בגין החיסכון הפיננסי האדיר שהיא מציעה, במקרה המצער של תאונה, היא עלולה לעלות לרוכב האופנוע ביוקר.

להצלחות נוספות s2-arrow

הצלחות שלנו

[brb_collection id="1513"]