ועדת ערר תל השומר – הגשת ערעור

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
05/05/21

אם רישיון הנהיגה שלכם נפסל על-ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בין אם מסיבה רפואית או מכל סיבה אחרת, הדרך לתקוף את ההחלטה היא באמצעות הגשת ערר לוועדת ערר. במאמר קצר זה אסביר את העניינים הבאים הנוגעים לתהליך של הגשת ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים:
– כמה עולה להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?
– איך אפשר לשלם את האגרה?
– אילו מסמכים יש לצרף להודעת הערר?
– איך מגישים את הודעת הערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

• כמה עולה להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

הגעתם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ביצעתם את הבדיקות שביקשו מכם, שבתם לביתכם וחיכיתם בסבלנות להחלטה מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לאחר מס' שבועות קיבלתם את ההחלטה – רישיון הנהיגה שלכם נפסל לכל הדרגות.
בדרך כלל, להחלטה זו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מצורף גם שובר אגרה על סך 1,061 ₪ (או 1,074 ₪), כך שכדי להגיש הודעת ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, קודם כל ולפני הכל יש לשלם את שובר האגרה בסכום הנ"ל.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  • איך משלמים את שובר האגרה?

  דואר – הדרך המוכרת והידועה שבה ניתן לשלם את שובר האגרה, היא למעשה הגעה פיזית לסניף דואר ותשלום השובר בקופה. חשוב לזכור לשמור טוב טוב על הספח החתום, היות וצריך לצרף אותו להודעת הערר.
  אינטרנט – ניתן גם לשלם את האגרה באינטרנט, באתר "משרד הבריאות – אגרות שירות", תחת הרכיב "בדיקה בוועדת ערר". גם אם בחרתם בתשלום דרך האינטרנט, יש לשמור את אישור התשלום ולצרף אותו להודעת הערר.

  • אילו מסמכים יש לצרף להודעת הערר?

  עוד לפני שאפרט אילו מסמכים חובה לצרף להודעת הערר, חשוב להבהיר כי רצוי שההתנהלות מול ועדת הערר תיעשה באמצעות עורך דין תעבורה. מדוע? היות ועורך דין תעבורה ידע אילו מסמכים לצרף (ואילו לא..) והדבר עשוי לחסוך זמן רב בטיפול מול ועדת הערר.
  אבל אם בכל זאת החלטתם לנסות את מזלכם, ולהתנהל מול ועדת הערר לבדכם, חשוב שתדעו שיש לצרף להודעת הערר המנומקת את המסמכים הבאים:
  – נימוקי ערר. יש לפרט את כל הטענות והסיבות שמבססות את הדרישה להשיב את רישיון הנהיגה.
  – אישור על תשלום אגרה.
  – מסמכים רפואיים התומכים בטענותיכם.
  – אישורי העסקה, תלושי שכר או כל מסמך ו/או נתון אחר המעיד על התנהלותכם התקינה.
  – אם הוחלט לפסול את רישיון הנהיגה שלכם מטעמים רפואיים – רצוי מאוד להצטייד בחוות דעת רפואית פרטית שתתמוך בטענותיכם בעניינים רפואיים.
  – כל מסמך שנדרשתם להמציא למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולא המצאתם (ויש מקרים שאי ההמצאה כשלעצמה היא גם סיבת הפסילה).
  – כל מסמך שיכול לחזק טענותיכם בעניין מצב רפואי תקין (צילומים, בדיקות ראייה, MRI, EEG וכיוצ"ב), התנהלות תקינה (עבודה, משפחה וכיוצ"ב) וכו'.
  – אם עורך דין מייצג – יש לצרף גם ייפוי כוח.
  (רשימה לא ממצה. ניתן לצרף מסמכים נוספים)

  • איך מגישים את הודעת הערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

  אחרי ששילמתם את האגרה, רשמתם נימוקים מפורטים מדוע יש להשיב לכם את רישיון הנהיגה, ולאחר שצירפתם להודעת הערר את כל המסמכים הדרושים, אשר תומכים בטענה שיש להשיב לכם את רישיון הנהיגה, כעת עליכם להעביר את כל הנ"ל לוועדת הערר שתעיין במסמכים ושתזמן אתכם לוועדה.
  את כל הנ"ל יש לשלוח בדואר בלבד. לא בפקס. לא באינטרנט באופן מקוון. אך ורק באמצעות הדואר.
  על המעטפה יש לרשום: "לכבוד: ועדת ערר לפי תקנה 195 לתקנות התעבורה" ולשלוח אותה לכתובת: בית חולים שיבא, תל השומר, לידי ועדת ערר ביתן 17, מיקוד 52621.

  אם רישיון הנהיגה שלכם נפסל על-ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ואתם שוקלים מה עליכם לעשות כדי לשנות את רוע הגזירה, פנו עוד היום למשרדנו וצוות עורכי הדין ישמח לייעץ לכם בנושא.

  סער – משרד עורכי דין לתעבורה

  [brb_collection id="1513"]