הגשת ערר – הצלחות מוכחות!

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
05/05/21

לא מעט מקרים מגיעים למשרדנו בנושא שלילת רישיון נהיגה בשל בעיות רפואיות, והשכיחים ביניהם: התקפי אפילפסיה, אירועים לבביים, אירועים מוחיים, בעיות ראייה ועוד כהנה וכהנה. עם זאת, חשוב לדעת שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכול לפסול רישיון נהיגה לא רק בשל ליקויים רפואיים מסוימים, ולא מעט רישיונות נהיגה נפסלים מהסיבה "אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה". לפסילת רישיון מנימוק זה סיבות רבות ומגוונות, וביניהן: מצב נפשי לקוי, ביצוע עבירות פליליות חמורות (נהיגה בשכרות וכו'), שימוש בסמים וכיוצ"ב. לקוחות רבים הגיעו למשרדנו שרישיון הנהיגה שלהם נפסק מסיבה זו, ובמקרים רבים משרדנו הצליח להראות שלא הייתה סיבה מוצדקת בפסילת רישיון הנהיגה – והצלחנו להשיב את רישיון הנהיגה ללקוחותינו.

ועם כמות המקרים וגיוונם – כך גם הניסיון שצברנו בנושא. משרדנו מגיש עררים וערעורים רבים על החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ובכל פעם נדרשת חשיבה יצירתית ואסטרטגיית פעולה חדשה על מנת להגדיל את הסיכוי להשיב את רישיון הנהיגה ללקוח משרדנו. זו מלאכת מחשבת הדורשת מקצועיות וניסיון רב.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  דוגמאות לכך קיימים במשרדנו אין ספור.

  אם רישיון הנהיגה שלכם נפסל על-ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, וההחלטה נראית לכם לא צודקת, בפניכם עומדות שתי אפשרויות:
  1. האחת, להמתין שתקופת הפסילה תסתיים (בדרך כלל מדובר על תקופה של שנה-שנתיים), ולאחר מכן להגיש בקשה לחידוש רישיון למשרד הרישוי (באמצעות טופס ירוק).
  2. השנייה, להגיש הודעת ערר מנומקת לוועדת ערר היושבת בתל השומר, ובאמצעותה לנסות להשיב את רישיון הנהיגה שלכם מהר יותר.

  חשוב לדעת! אם החלטתם לבחור באפשרות הראשונה, קרי להמתין שתקופת הפסילה תסתיים ולאחר מכן להגיש בקשה לחידוש רישיון נהיגה, חשוב מאוד לדעת שרישיון הנהיגה לא יחודש אוטומטית! יהיה עליכם לעבור בשנית מבחני כשירות לנהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (לרוב בדרך מנחם בגין 116 תל אביב), ואם לא תעברו את המבחנים הללו, רישיונכם צפוי להיפסל בשנית לתקופה נוספת בת שנה-שנתיים.

  לכן, האפשרות השנייה – הגשת הודעת ערר מנומקת לוועדת עררים – היא האפשרות העדיפה יותר, היות ובאמצעותה ניתן להשיג שני דברים:
  1. היא יכולה לקצר משמעותית את תקופת פסילת רישיון הנהיגה.
  2. היא מגדילה את הסיכויים להשיב את רישיון הנהיגה, היות ובדרך כלל עוברים תהליך שכזה באמצעות עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי.
  אז אם רישיון הנהיגה שלכם נפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ואם אתם סבורים שההחלטה אינה צודקת ואינה נכונה, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו ונשמח לשתף אתכם בניסיון שצברנו במרוצת השנים בנושא.

  כאמור, משרדנו טיפל במקרים רבים ומגוונים בנושא פסילת רישיון נהיגה ע"י המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ומכל מקרה ידענו להפיק את מירב הלמידה. כך השתפרנו ממקרה למקרה, עד שכיום

  נהנים קהל לקוחותינו לייצוג מקצועי ביותר מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – והתוצאות מדברות בעד עצמן.

  משרדנו עומד לרשותכם בשעות הפעילות, ונשמח לסייע לכם בכל שאלה ועניין.

  דרך צלחה.

  סער – משרד עורכי דין לתעבורה

  ייעוץ בוואטסאפ ייעוץ בוואטסאפ
  Google ג גוגל
  5.0
  מבוסס על 246 ביקורות
  js_loader