פינוי דייר סרבן לאחר תאונת דרכים

פינוי דייר סרבן לאחר תאונת דרכים

שתף מאמר
author-photo
roei img-dot
07/11/23

תאונות דרכים עלולות לגרום לנזקים רבים, לרבות נזקים לרכוש. במקרים מסוימים, הנזק שנגרם לרכוש עלול להיות כל כך חמור עד שהדייר לא יהיה מסוגל לשלם את דמי השכירות ויסרב להתפנות מהדירה.

במקרים כאלה, בעל הדירה רשאי לפנות את הדייר באמצעות הליך משפטי. הליך זה מתחיל בפנייה לבית המשפט בבקשה למתן צו פינוי. בית המשפט יבחן את הבקשה ויקבע האם יש מקום למתן הצו.

אם בית המשפט יורה על פינוי הדירה, הדייר יהיה חייב לפנות את הדירה בתוך פרק זמן קצוב. אם הדייר יסרב לפנות את הדירה, בעל הדירה רשאי להשתמש בכוח כדי לפנותו.

ההליך המשפטי לפינוי דייר סרבן עקב תאונה דרכים יכול להיות ארוך ומסורבל. לכן, חשוב לפנות לעורך דין מנוסה בתחום דיני המקרקעין כדי לקבל ייעוץ משפטי בנושא.

הליך פינוי דייר סרבן

הליך פינוי דייר סרבן מתחיל בהגשת תביעה לפינוי מושכר לבית המשפט השלום או לבית הדין לשכירויות, בהתאם להגדרת הנכס. בכתב התביעה יש לציין את עילת הפינוי וכן את כל הראיות התומכות בתביעה.

לאחר הגשת התביעה, הדיון בה מתקיים בפני בית המשפט. במהלך הדיון, המשכיר וצוות עורכי הדין שלו צריכים להוכיח כי קיים עילה לפינוי הדייר. אם בית המשפט מוצא כי התביעה מוצדקת, הוא יורה על פינוי הדייר מהנכס.

פינוי הדייר בפועל

פינוי הדייר בפועל הוא השלב האחרון בהליך פינוי דייר סרבן. שלב זה מתבצע על ידי לשכת הוצאה לפועל, לאחר קבלת פסק דין לפינוי הדייר.

לאחר קבלת פסק דין לפינוי הדייר, המשכיר צריך לפנות ללשכת הוצאה לפועל כדי לאכוף את פסק הדין. לשכת הוצאה לפועל תנפיק צו פינוי, אותו יש להמציא לדייר.

צו הפינוי יורה על הדייר לפנות את הנכס תוך 35 יום ממועד המצאת הצו. אם הדייר מסרב לפנות את הנכס לאחר 35 יום, המשכיר יכול לפנות ללשכת הוצאה לפועל כדי לבצע את הפינוי בכוח.

ביצוע הפינוי בכוח

במקרה שהדייר מסרב לפנות את הנכס לאחר 35 יום, המשכיר יכול לפנות ללשכת הוצאה לפועל כדי לבצע את הפינוי בכוח. לשכת הוצאה לפועל תנפיק צו פינוי בכוח, אותו יערוך מוציא לפועל.

צו פינוי בכוח הוא צו משפטי המאפשר למוציא לפועל לפנות את הדייר מהנכס בכוח, באמצעות שימוש בכוח פיזי או באמצעים טכנולוגיים.

המלצות למשכירים

כדי להגדיל את סיכויי הצלחה של הליך פינוי דייר סרבן, מומלץ למשכירים לפעול כדלקמן:

  • להתייעץ עם עורך דין מומחה.
  • לצלם את הנכס לפני כניסת הדייר, על מנת לאתר נזקים קיימים או נזקים שנגרמו על ידי הדייר.
  • לשמור על כל המסמכים הרלוונטיים, כגון חוזה השכירות, קבלות דמי שכירות ודו"חות נזקים.

עו"ד דין פינוי שוכר

הליך פינוי דייר סרבן הוא הליך משפטי מורכב, אשר דורש ידע וניסיון משפטי. לכן, מומלץ למשכירים לפנות לעו"ד דין פינוי שוכר, על מנת לקבל ייעוץ וליווי משפטי לאורך כל ההליך.

 

 

 

[brb_collection id="1513"]