תאונות דרכים

תאונות דרכים הן נושא בעל חשיבות מירבית שמהווה את הסיבה המרכזית לקיומם של חוקים ותקנות רבים כל כך הנוגעים לתעבורה. גרימה לתאונת דרכים היא עבירה פלילית אשר הדיונים אודותיה מתקיימים בבית הדין לתעבורה, ויש בה לגרור ענישות כבדות – החל מפסילת רישיון הנהיגה וכל הדרך עד למאסר בפועל. אבל כך, תאונת דרכים היא מקרה פלילי כמו כל מקרה אחר, וכל אחד מן המשתתפים בתאונת הדרכים צריכים לקבל את העזרים המשפטיים המותרים להם על פי חוק כדי להגן על עצמם או לדרוש את המגיע להם.
תאונת דרכים

לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

התמחויות נוספות

יתרונות הליווי משפטי מקצועי חובה

אין להמעיט בחשיבות של ליווי משפטי בעת ההליכים המשפטיים הסובבים את תאונות הדרכים.

ממש כפי ששמם רומז, תאונות הדרכים הן תאונות, ויש להתחשב בכל הגורמים והמרכיבים אשר הובילו לתאונה הזו כדי לקבל את הצדק הראוי מבית הדין לתעבורה.

עורך דין תאונות דרכים הוא אדם אשר מתמחה בדיני התעבורה ושיש לו ניסיון רב בייעוץ ובייצוג משפטי בדיונים אודות תאונות דרכים.

שאלות ותשובות

שאלה הייתי מעורב בתאונת דרכים. האם עליי לדווח על כך למשטרה?
נהג או אזרח שהיה מעורב בתאונת דרכים צריך לדווח על התרחשות התאונה למשטרת ישראל. יש לגשת לתחנת המשטרה הקרובה למקום המגורים, ולדווח על התאונה. כמו כן, ניתן גם לדווח במרכז המקומי לשרות לאזרח של אגף התנועה.
חשוב לדעת: דיווח למשטרה מיד בסמוך למועד התאונה עשוי לסייע לנהג או לאזרח בתביעתו האזרחית לקבלת פיצויים עקב תאונת הדרכים שהיה מעורב בה. אין חובה לדווח למשטרת ישראל אודות התאונה, אך לעיתים חברות הביטוח דורשות זאת כהוכחה להתרחשות התאונה.
במעמד הדיווח יש להצטייד במסמכים הבאים:
רישיון רכב.
פוליסת ביטוח.
רישיון נהיגה.
מסמכים רפואיים - במידה והתקבל טיפול רפואי בשל התאונה.
שאלה אישור משטרה לאחר דיווח על תאונת דרכים.
לאחר תאונת דרכים יש לדווח על התאונה למשטרת ישראל, בתחנת המשטרה הקרובה למקום המגורים. לאחר הדיווח, יינתן למדווח אישור על דיווח תאונת דרכים. במידה והמדווח לא קיבל אישור שכזה, ניתן לקבלו גם במועד אחר על ידי פנייה לתחנת המשטרה בה הוא דיווח על התאונה.
שאלה האם שימוש ב- waze זאת עבירה?
באופן כללי, כל התעסקות עם מכשיר הטלפון הנייד בזמן נהיגה היא עבירה. יתרה מכך, החזקת טלפון נייד ביד היא עבירה, ואין משמעות אם נעשה או לא נעשה שימוש בטלפון.

מידע מקצועי