נהג חדש מעל גיל 40

נהג חדש מעל גיל 40

שתף מאמר
author-photo
roei img-dot
02/11/23

נהג חדש מעל גיל 40 הוא נהג אשר קיבל רישיון נהיגה לרכב מנועי לאחר גיל 40. נהגים אלו נחשבים לנהגים חדשים למשך שנתיים ממועד הוצאת הרישיון, ולאחר חמש שנים (בסך הכל ממועד קבלת הרישיון) יהיו חייבים בקורס לחידוש רישיון.
על נהגים חדשים מעל גיל 24 חלות אותן מגבלות החלות על נהגים חדשים צעירים, למעט עניין הליווי ומגבלת כמות הנוסעים שיש עד לגיל 21.

רשימת המגבלות החלות על נהגים חדשים מעל גיל 24

 • חובת נהיגה עם שלט נהג חדש מוצמד לשמשה האחורית של הרכב. על השלט להיות בגדול התקני של 12X20 ס"מ ואותיות שחורות על רקע צהוב.
 • הגבלה על מהירות הנסיעה ל-90 קמ"ש בכבישים בין-עירוניים ו-80 קמ"ש בכבישים עירוניים.
 • הגבלה על מספר הנוסעים ברכב ל-8 נוסעים בלבד, כולל הנהג.
 • חובת ביטוח חובה צד ג' בלבד.

בנוסף, נהגים חדשים מעל גיל 40 יהיו חייבים לעבור קורס רענון נהיגה של 12 שעות הכולל מבחן עיוני, לקראת חידוש רישיון הנהיגה שלהם לאחר חמש שנים ממועד קבלתו ולהיות ללא עבירות נהג חדש.

טיפים לנהיגה בטוחה עבור נהגים חדשים מעל גיל 40

 • היו מודעים למגבלות שלכם. עם הגיל, ייתכן שתתחילו לחוות שינויים פיזיולוגיים שיכולים להשפיע על הנהיגה שלכם. ירידה בחדות הראייה, אובדן שמיעה, או קשיים בתנועה יכולים להקשות על נהיגה בטוחה. אם אתם חווים שינויים אלו, חשוב להיות מודעים להם ולנקוט באמצעי זהירות מוגברים.
 • קחו שיעורי נהיגה נוספים. גם אם כבר יש לכם רישיון נהיגה, שיעורי נהיגה נוספים יכולים לעזור לכם לחדד את המיומנויות שלכם ולשפר את הביטחון שלכם על הכביש.
 • התנסו בנהיגה במגוון תנאי דרך. חשוב להתנסות בנהיגה במגוון תנאי דרך, כגון נהיגה בעיר, בכביש מהיר, ובתנאי מזג אוויר קשים.
 • היו מודעים לסביבה שלכם. חשוב להיות מודעים לסביבה שלכם בזמן הנהיגה. זה כולל להיות ערניים לתנועה, לסימנים ולרמזורים.
  הימנעו מהסחות דעת בזמן הנהיגה. הסחות דעת בזמן הנהיגה יכולות להיות מסוכנות מאוד. הקפידו להתמקד בכביש ולעקוב אחר המתרחש סביבכם.

נהגים חדשים מעל גיל 40

 • על נהגים חדשים מעל גיל 40 חלות אותן חובות כמו על כל נהג אחר, לרבות חובת נשיאת רישיון נהיגה בתוקף, חובת חבישת קסדה בעת רכיבה על אופנוע או קטנוע, וחובת עמידה בחוק התעבורה.
 • על נהגים חדשים מעל גיל 40 חלות גם חובות נוספות, כגון חובת נהיגה עם שלט נהג חדש מוצמד לשמשה האחורית של הרכב, הגבלה על מהירות הנסיעה, הגבלה על מספר הנוסעים, וחובת ביטוח חובה צד ג' בלבד.
 • נהגים חדשים מעל גיל 40 יהיו חייבים לעבור קורס רענון נהיגה של 12 שעות הכולל מבחן עיוני, לקראת חידוש רישיון הנהיגה שלהם לאחר חמש שנים ממועד קבלתו.

סיכום

נהגים חדשים מעל גיל 40 נחשבים לנהגים חדשים למשך שנתיים ממועד הוצאת הרישיון, ולאחר חמש שנים יהיו חייבים בקורס לחידוש רישיון. עליהם חלות אותן חובות כמו על כל נהג אחר, וכן חובות נוספות, כגון חובת נהיגה עם שלט נהג חדש, הגבלה על מהירות הנסיעה, הגבלה על מספר הנוסעים, וחובת ביטוח חובה צד ג' בלבד.

במידה וביצעתם עבירות תנועה , מומלץ להתייעץ עם עורכי דין תעבורה.

על מנת להבטיח נהיגה בטוחה, נהגים חדשים מעל גיל 40 צריכים להיות מודעים למגבלות שלהם, לקחת שיעורי נהיגה נוספים, להתנסות בנהיגה במגוון תנאי דרך, להיות מודעים לסביבה שלהם, ולהימנע מהסחות דעת בזמן הנהיג

[brb_collection id="1513"]