עו"ד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בהרצליה

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
05/05/21

עו"ד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בהרצליה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כשמו כן הוא – האחראי על הבטיחות בדרכים. מתוקף תפקידו, הוא מקבל מידע מגורמים רבים אודות בעלי רישיונות נהיגה שעלולים להוות סכנה לנהגים אחרים. לאחר קבלת המידע, מחליט המכון הרפואי אם לזמן את הנהג לבדיקת כשירות לנהיגה או לא.

אם המכון הרפואי החליט לזמן את הנהג לבדיקה – מעל אותו נהג רובצת סכנה ממשית שרישיון הנהיגה שלו ייפסל לתקופות ארוכות.

ממי מקבל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מידע על נהגים?

יש לא מעט גורמים שמעבירים מידע באופן שוטף למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בדרך כלל, יהיו אלה גורמים רפואיים אשר נחשפים לבעיות רפואיות של נהגים, כאשר הם סבורים שאותן בעיות רפואיות יכולות לשבש או לפגוע בכושר הנהיגה. דוגמא לכך היא אפילפסיה. כאשר רופא נחשף שמטופל שלו לקה בהתקף אפילפסיה, מחויב אותו רופא לדווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על כך, והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים יזמן את הנהג לבדיקת כשירות לנהיגה.

להלן חלק מהגורמים שמספקים מידע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים:

 • משרד הרישוי (מבקשי רישיון רכב ציבורי, משא כבד, עברייני תנועה בעיקר אחרי שלילה, לאחר עבירות סמים או אלכוהול ועוד.)
 • משטרת ישראל.
 • בתי המשפט.
 • המוסד לביטוח לאומי.
 • רופאים.

small-contact-img
לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות השאירו פרטים

  s2-arrow

  מתי מומלץ לפנות לעו"ד תעבורה בנוגע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

  ברגע שנודע לכם שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים החליט לזמן אתכם לבדיקת כשירות לנהיגה – זה הזמן הנכון לפנות לעורך דין תעבורה לצורך קבלת ייעוץ והכוונה בנושא.

  הניסיון מלמד, כי נהגים שמנסים להתמודד לבד מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, וקל וחומר מול ועדת הערר, עושים טעויות בסיסיות שלאחר מכן קשה לתקנן.

  על מנת להימנע מטעויות הרות גורל, מומלץ מאוד כבר בשלבים הראשונים של ההליך לפנות לעורך דין המומחה בתאונות דרכים, אשר מייצג נהגים בשוטף מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ולקבל ממנו "עצות זהב" שיגדילו את סיכוייכם לשמור על רישיון הנהיגה שלכם.

  איך עו"ד תעבורה יכול לסייע בתהליך מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

  אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות לפני שמגיעים לבדיקת כשירות לנהגיה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הוא הכנה קפדנית על התהליך ועל מה צפוי להיות בבדיקה.

  הניסיון מלמד, שכאשר נהגים מגיעים מוכנים לבדיקות, הסיכוי שיעברו את בדיקת כשירות הנהיגה הוא גבוה יותר.

  לכן, חשוב מאוד לפנות לעורך דין תעבורה ולקבל ייעוץ והכוונה מקצועית בטרם הגעה לבדיקת כשירות לנהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

  משרדנו מתמחה בליווי וייצוג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומול ועדת הערר. אם זומנתם לבדיקת כשירות לנהיגה, או שרישיונכם נפסל ואתם שוקלים אם להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, פנו בהקדם למשרדנו ונשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ לכם מה כדאי וצריך לעשות.

  סער – משרד עורכי דין לתעבורה

  [brb_collection id="1513"]