שירותי ייצוג במקרה של תאונת דרכים

על מה מגן עלינו ביטוח הרכב בזמן תאונה?

שתף מאמר
author-photo
עו"ד אלון סער img-dot
11/10/22

מה הדבר הראשון שאתם עושים עם רכישת רכב חדש? ברוב המקרים התשובה תהיה עושים ביטוח רכב. אך לרובנו יש סימני שאלה בהקשר של הכיסויים הקיימים בהקשר הזה. כיצד ביטוחי רכב מכסים אתכם בזמן תאונה? באילו מקרים תוכלו להפעיל אותו כדי לכסות את עצמכם? סימני השאלה האלה הם סימני שאלה מובנים וברורים. עם זאת לא תוכלו להשאיר את התהיות האלה מבלי שתקבלו תשובה חד משמעית. לא סתם ישנה חשיבות לעשות ביטוח לרכב מיד לאחר רכישתו או בכל פעם שהתוקף של הביטוח פג. בזמן תאונה תוכלו לנצל את ביטוח הרכב כדי לקבל שקט נפשי בהמשך הדרך.

ביטוח הרכב מכסה הוצאות התיקון לאחר התאונה

בין אם אתם אשמים בתאונה או שלא יהיה עליכם להכניס את הרכב למוסך. הוצאות הטיפול במוסך הן גבוהות, בטח אם מדובר על תיקון מורכב ומשמעותי. בו בזמן לא לכולם תהיה את היכולת לעמוד בהוצאות הספציפיות האלה. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם לעשות ביטוח לרכב שיאפשר לכם כיסוי של אותן ההוצאות. כלומר יהיה עליכם לשלם רק את סכום ההשתתפות העצמית בהתאם לתנאי הפוליסה. זה לא משנה אם מדובר על הוצאה גבוהה או נמוכה יהיה מי שיכסה אתכם. זוהי אחת מהסיבות המרכזיות שבגללה חובה לעשות ביטוח לרכב מיד עם רכישתו. ביטוח רכב ימנע מכם הוצאות לא צפויות בגובה של אלפי שקלים כל פעם. 

רכב חלופי ושירותי גרירה מטעם חברת הביטוח

לא פעם תמצאו את עצמכם במצב שבו יהיה עליכם למצוא פתרונות שונים. הרי ברגע שהרכב תקוע במקום מסוים לאחר התאונה תהיו מחויבים לקבל שירותי גרירה. העלות של גרירת רכב לא נמוכה, מדובר על עוד כמה מאות שקלים שחובה לקחת בחשבון. ביטוח רכב מכסה הוצאות גרירה, ומאפשר לכם לקחת את הרכב לכל מוסך שתבחרו. בו בזמן כאשר הרכב נמצא בתיקון תוכלו לקבל רכב חלופי שאמור לאפשר שמירה על שגרה. כולנו נתקשה לדמיין מציאות שבה יהיה עלינו להסתדר ללא רכב באופן קבוע. עם רכב חלופי תוכלו לדעת כי קיבלתם מענה נקודתי לבעיה הספציפית הזאת.

תביעות וכיסויים צד ג'

כל עוד אתם נמצאים לבד במערכה, תוכלו למצוא את הפתרונות הנכונים לכם. אך מה קורה כאשר מעורבים אנשים אחרים בעניין? יהיה עליכם לדעת כי אתם חשופים לתביעה. תביעות צד ג' יכולות להופיע כאשר אנשים שונים יהיו מעורבים בתאונה. במקרה כזה יהיה עליכם להתמודד עם תביעה שלא קשורה למה שקרה לרכב. ביטוח רכב לא רק מכסה את הנזק שנגרם לרכב אלא גם יספק לכם הגנה מלאה במקרה הזה. תוכלו לדעת כי יש מי שעומד מאחוריכם במקרה של תביעה על התאונה שהייתם מעורבים בה. התקווה של כולנו היא שלעולם לא תצטרכו להשתמש בביטוח הרכב שעשיתם זה עתה. 

ייעוץ בוואטסאפ ייעוץ בוואטסאפ
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 246 ביקורות
js_loader